DLA PASAŻERA

BILETY JEDNORAZOWE

UWAGA PASAŻEROWIE MZK !!!

Na podstawie uchwały Rady Miasta Skierniewice nr VII/63/2015 z dnia 26.03.2015r w sprawie opłat za przewozy osób i bagażu środkami komunikacji miejskiej Miasta Skierniewice od dnia 01.07.2015r można dokonywać zakupu biletów jednorazowych w autobusie u kierowcy według następujących zasad :

1. Pasażer może nabywać bilet wchodząc przednimi drzwiami i wyrażając zamiar nabycia biletu przed ruszeniem pojazdu z przystanku. Zakupiony bilet powinien być niezwłocznie skasowany w kasowniku . Dowodem opłaty za przejazd jest tylko bilet skasowany.
2. Kierowca ma prawo odmówić sprzedaży biletu , gdy pasażer nie posiada odliczonej gotówki lub zamierz zapłacić za bilet bilonem o znacznej ilości monet , wymagającego czasochłonnego przeliczania gotówki , co zagraża punktualności wykonania kursu ( maksymalnie do siedmiu monet)

 

CENY BILETÓW JEDNORAZOWYCH

Na liniach komunikacyjnych w granicach miasta Skierniewice zakupione u kierowcy w autobusie MZK SP. Z O.O. w Skierniewicach

Opłata normalna - 3,40 zł, 1,80 zł SR PLUS
Opłata ulgowa - 2,30 zł, 1,20 zł SR PLUS
Opłata ulgowa 50 % - 1,80 zł, 1,20 zł SR PLUS

Pasażer w celu zakupu biletu jednorazowego u prowadzącego pojazd , powinien przygotować odliczoną kwotę (bez potrzeby wydawania reszty przez prowadzącego pojazd) i w ilości maksymalnie siedmiu monet. Zakupiony bilet należy niezwłocznie skasować w kasowniku – dowodem opłaty za przejazd jest tylko bilet skasowany.