Nowy zasady korzystania z biletów w aplikacji mobilnej.

Nowy zasady korzystania z biletów w aplikacji mobilnej.

Od 16 października zmieniają się zasady korzystania z biletów jednorazowych w aplikacji mobilnej. Bilety można teraz kupować wcześniej i trzeba aktywować je (skasować) po wejściu do autobusu.

Jak kasować bilet w aplikacji?

Skorzystaj z naklejek z kodami QR w autobusach, aby skasować swój bilet w aplikacji. Wystarczy że na kupionym już bilecie klikniesz w przycisk „Aktywuj”. Pamiętaj aby zrobić to niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Po rozpoczęciu kontroli biletowej w pojeździe nie będzie już takiej możliwości.

Twój bilet jest ważny tylko w pojeździe w którym został skasowany.

Bilety okresowe bez zmian.

Bilety okresowe funkcjonują bez zmian i można z nich korzystać tak jak dotychczas. Nie trzeba ich aktywować skanując kod Qr w pojeździe. Są ważne zgodnie z datą wybraną podczas zakupu.

Kontrola biletowa.

Pamiętaj aby skasować bilet niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Po rozpoczęciu kontroli nie będzie już takiej możliwości. Kontrolerzy zablokują możliwość aktywacji biletu na czas kontroli. Nie ryzykuj mandatu. Skasuj swój bilet.

Informacja o nowym systemie dla lokalnych mediów?

MZK Skierniewice wprowadza nowe zasady korzystania z biletów w aplikacji mobilnej. Wiąże się to z rosnącą ilością prób zakupu biletów w aplikacji dopiero z chwilą rozpoczęcia kontroli biletowej w autobusie. Przez takie nieuczciwe zachowania niektórych pasażerów gmina traci przychody z biletów. Spółka MZK wprowadza więc rozwiązanie mające uszczelnić system biletowy w mieście. Od 16 października 2023 pasażerowie mogą kupowąć bilety w aplikacji mobilnej zBiletem tak jak dotychczas, z tym że teraz, każdy bilet jednorazowy musi być po takim zakupie aktywowany (skasowany) po wejściu do autobusu.

W autobusach udostępnione zostały specjalne naklejki z kodami QR, które służą właśnie kasowaniu biletów z aplikacji mobilnej. W każdym pojeździe jest conajmniej sześć takich naklejej więć będą one łatwo dostępne dla pasażerów.

Jednocześnie kontrolerzy biletów w Skierniewicach zostali wyposażeni w nową aplikację kontrolerską, dzięki której po rozpoczęciu kontroli, w danym autobusie zostanie zablokowana możliwość skasowania biletu. Jest zatem bardzo ważne, aby pasażer aktywował bilet jednoprzejazdowy w aplikacji niezwłocznie po wejściu do pojazdu. Po rozpoczęciu kontroli będzie już na to za późno i taki pasażer zostanie w uzasadnionym przypadku ukarany opłatą dodatkową.

Biletów okresowch w aplikacji mobilnej nie trzeba aktywować, tutaj nic się nie zmienia.

Takie i podobne rozwiązania pojawiają się w innych miastach w Polsce. Konieczność aktywowania biletów mobilnych w pojazdach część skierniewickich pasażerów może kojarzyć chociażby z Warszawy. Wprowadzając nowy system, MZK liczy na zminimalizowanie negatywnego zjawiska i w konsekwencji zwiększenie sprzedaży biletów. Usprawniony zostanie także proces kontroli biletowej.  

Naklejka

Obraz1